OMSAN Lojistik, yılda yaklaşık 700.000 bitmiş araca (otomobil, hafif ve ağır ticari araç) ve tarım makinelerine, uzun süreli sözleşmeler kapsamında lojistik hizmet vermektedir.

Gelişmiş bilgi sistemleri alt yapısı sayesinde araçlar, şasi numarası ile takip edilmekte ve araçların durumu hakkında zamanında ve doğru raporlama yapılmaktadır.

OMSAN Lojistik, bitmiş araç lojistik süreçlerinin her adımında tam zamanlı ve doğru bilgi akışı sağlamaktadır.

RF Terminal ve barkot destekli, yurt içi ve dışı operasyonlarla (liman, park, araç taşıyıcı) entegre "in-house developed" bilişim sistemi ile araçların park alanı ve sevkıyat ortamında şasi numarası bazında takibi, envanter yönetimi, bayi siparişleri doğrultusunda yükleme ve dağıtım planlaması, satış ve dağıtım raporlaması yapabilmektedir.

Uluslararası taşıma

OMSAN Lojistik, tamamı Avrupa normlarında öz varlık ve tedarikçi filosu ile Türkiye ve Avrupa, Rusya ve Türki Cumhuriyetleri arasında uluslararası karayolu taşımacılığı hizmeti vermektedir.
OMSAN Lojistik, deniz aşırı ithalat ve ihracat taşımalarında RO-RO veya PCC (Pure Car Carrier) kiralayarak uluslararası deniz taşımacılığı hizmeti vermektedir.

Bayi dağıtımları

OMSAN Lojistik; tamamı Avrupa normlarında araçlardan oluşan öz varlık ve tedarikçi filosu ile araçların Türkiye'deki bayilere dağıtım organizasyonunu gerçekleştirmektedir.

OMSAN Lojistik; araç ve güzergâh planlaması, bölgelere göre grupaj konsolidasyonu, bilgi ve evrak akışının yönetimi ve sigorta ve hasar yönetimini gerçekleştirmektedir.

Araç stoklama ve PDI ve hafif onarım

        

OMSAN LOJİSTİK, yaklaşık 600.000 m²'yi bulan kendi tesislerinde (Bursa, Yarımca, Orhanlı ve Romanya/Piteşti) araç stok ve PDI hizmeti vermektedir.

 


İletişim:
Onur ORAN
Tel: +90 216 458 56 68
E-posta: aractasimalari@omsan.com

    

 

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                      .

Oyak      Oyak Oyak Oyak Oyak - by S.M -
L2
R2
iata
iso9001
WCA
IGLN